Treningsplan 15-16 års gruppe vinter 2015
Uke |
Dag |
Aktivitet |
Int/Stilart |
Tid |
Sted |
Ansvar |
2
|
Tir 6/1 |
Ski, skøyting Foreldremøte |
R/F |
1 t 30 m |
Nilsbyen |
Terje/Gunnar |
Ons 7/1 |
Basis styrketrening gymsal |
R |
1 t 15 m |
Dalgård |
| |
Tor 8/1 |
POENGRENN 1, Klassisk |
H/K |
1t |
Nilsbyen |
| |
Lør 10/1 |
ST-cup 2 – Fristil |
H/F |
1 t |
Jervskogen |
| |
Søn 11/1 |
Ski, Klassisk rolig langtur |
R/K |
2 t 30 m |
Nilsbyen |
Torbjørn/Bjarne V | |
Sum tid uke |
|
|
7 t 15 m |
|
| |
3
|
Tir 13/1 |
Ski, klassisk. Teknikkgruppe (5 utøvere går sammen med en trener og fokus er på teknikktrening og veiledning til den enkelte utøver) |
R/K |
1 t 30 m |
Nilsbyen |
Tor/Frode/Stian |
Ons 14/1 |
Dalgårdstafett |
H/F |
1 t |
Nilsbyen |
| |
Tor 15/1 |
Ski, skøyting – intervall |
H/F |
1t 30 m |
Nilsbyen |
Bjarne L/Ole E/Stian | |
Lør 17/1 |
Ski, skøyting rolig langtur |
R/F |
2 t 30 m |
Nilsbyen |
Rune/Ståle | |
Sum tid uke |
|
|
6 t 30 m |
|
| |
4
|
Tir 20/1 |
Ski, Klassisk – intervall |
H/K |
1 t 30 m |
Nilsbyen |
Jonas Berg Ole E/Gunnar/Stian |
Ons 21/1 |
Basis styrketrening gymsal |
R |
1 t 15 m |
Dalgård |
Jonas Berg/Stian | |
Tor 22/1 |
Ski, skøyting. Teknikkgruppe (5 utøvere går sammen med en trener og fokus er på teknikktrening og veiledning til den enkelte utøver) |
R/F |
1 t 30 m |
Nisbyen |
Jonas Berg Terje/Bjarne V/Stian | |
Lør 24/1 |
ST-cup 3 KM sprint |
H |
1 t |
Klæbu |
| |
Søn 25/1 |
ST-cup 4 Uglarennet, Fristil |
H/F |
1 t |
Nilsbyen |
| |
Sum tid uke |
|
|
6 t 15 m |
|
| |
5
|
Tir 27/1 |
Ski, klassisk Teknikkgruppe (5 utøvere går sammen med en trener og fokus er på teknikktrening og veiledning til den enkelte utøver) |
R/K |
1 t 30 m |
Nilsbyen |
Tor/Bjarne L/Torbjørn |
Ons 28/1 |
Basis styrketrening gymsal |
R |
1 t 15 m |
Dalgård |
Stian | |
Tor 29/1 |
POENGRENN 2, Friteknikk |
H/F |
1 t |
Nilsbyen |
| |
Lør 31/1 |
Ski, klassisk rolig langtur |
R/K |
2 t 30 m |
Bymarka |
Ole E/ Terje | |
Sum tid uke |
|
|
6 t 15 m |
|
| |
6
|
Tir 3/2 |
Ski, skøyting – intervall |
H/F |
1 t 30 m |
Nilsbyen |
Stian/Frode/Rune |
Ons 4/2 |
Basis styrketrening gymsal |
R |
1 t 15 m |
Dalgård |
Stian | |
Tor 5/2 |
Ski, klassisk Teknikkgruppe (5 utøvere går sammen med en trener og fokus er på teknikktrening og veiledning til den enkelte utøver) |
R/K |
1 t 30 m |
Nilsbyen |
Tor/Torbjørn/Stian | |
Lør 7/2 |
Midt Norsk |
H |
1 t |
Molde |
| |
Søn 8/2 |
Midt Norsk |
H |
1 t |
Molde |
| |
Sum tid uke |
|
|
6 t 15 m |
|
| |
7
|
Tir 10/2 |
Ski, klassisk Teknikkgruppe (5 utøvere går sammen med en trener og fokus er på teknikktrening og veiledning til den enkelte utøver) |
R/K |
1 t 30 m |
Nilsbyen |
Tor/Frode/Stian |
Ons 11/2 |
Heimdalsstafetten |
H/F |
1 t |
Saupstad |
| |
Tor 12/2 |
POENGRENN 3, Klassisk |
H/K |
1 t |
Nilsbyen |
Gunnar/Ståle | |
Søn 15/2 |
Ski, skøyting rolig langtur |
R/F |
2 t 30 m |
Bymarka |
Bjarne V | |
Sum tid uke |
|
|
6 t |
|
|
VINTERFERIE
8
|
Tir 17/2 |
Egentrening |
H/K |
1 t 30 m |
Nilsbyen |
|
Ons 18/2 |
Egentrening |
R/F |
1 t 30 m |
Granåsen |
| |
Tor 19/2 |
Egentrening |
R/K |
1 t 15 m |
Nilsbyen |
| |
Lør 21/2 |
ST-cup 5, KM langdistanse Klassisk |
H/K |
1 t |
Fjellørn |
| |
Sum tid uke |
|
|
5 t 15 m |
|
|
9
|
Tir 24/2 |
Ski, klassisk |
R/K |
1 t 30 m |
Nilsbyen |
Gunnar/Ståle |
Onsdag 25/2 – Søndag 1/3 |
HOVEDLANDSRENNET |
H |
3 t |
Stokke, Vestfold |
| |
Sum tid uke |
|
|
4 t 30 m |
|
| |
10
|
Tir 3/3 |
Ski, skøyting Teknikkgruppe (5 utøvere går sammen med en trener og fokus er på teknikktrening og veiledning til den enkelte utøver) |
R/F |
1 t 30 m |
Nilsbyen |
Bjarne V/Bjarne L/Stian |
Ons 4/3 |
Basis styrketrening gymsal |
R |
1 t 15 m |
Dalgård |
Stian | |
Tor 5/3 |
Ski, klassisk fartsleik |
H/K |
1 t 30 m |
Nilsbyen |
Gunnar/Bjarne L/Stian | |
Lør 7/3 |
Ski, klassisk rolig langtur
|
R/K |
2 t 30 |
Bymarka |
Torbjørn/Rune | |
Sum tid uke |
|
|
6 t 45 m |
|
| |
11 |
Tir 10/3 |
Ski, klassisk Teknikkgruppe (5 utøvere går sammen med en trener og fokus er på teknikktrening og veiledning til den enkelte utøver) |
R/K |
1 t 30 m |
Nilsbyen |
Terje/Ståle |
Ons 11/3 |
Basis styrketrening gymsal |
R |
1 t 15 m |
Dalgård |
Stian | |
Tor 12/3 |
POENGRENN 4, Fristil |
H/F |
1 t |
Nilsbyen |
| |
Lør 14/3 |
Ski, skøyting rolig langtur |
R/F |
2 t 30 m |
Bymarka |
Bjarne L/Bjarne V | |
Sum tid uke |
|
|
6 t 15 m |
|
| |
12
|
Tir 17/3 |
Ski, Duathlon. Trening på skibytte |
H/K-F |
1 t 30 m |
Nilsbyen |
Terje/Ståle/Stian |
Ons 18/3 |
Ski, klassisk |
R/K |
1 t 30 m |
Nilsbyen |
Rune/Gunnar | |
Tor 19/3 |
Ski, skøyting |
R/F |
1 t 15 m |
Nilsbyen |
Terje/Ole E/Stian | |
Lør 21/3 |
ST-cup 6 – Duathlon |
H/K-F |
1t 30 m |
Selbu |
| |
Søn 22/3 |
Storlirennet |
H/F |
2 t |
Meråker |
| |
Sum tid uke |
|
|
7 t 45 m |
|
|
13
|
Tir 24/3 |
Ski, klassisk |
R/K |
1 t 30 min |
Nilsbyen |
Frode/Ståle |
Ons 25/3 |
Klubbrenn/POENGRENN 5, klassisk |
H/K |
1 t |
Nilsbyen |
| |
Tor 26/3 |
Avslutning Challenge |
H/F |
1 t 15 m |
Nilsbyen |
Torbjørn | |
Sum tid uke |
|
|
3 t 45 m |
|
|