Barentskamp

Barentskamp arrangeres 02.-03. Februar. Jonny Hansen har her satt sammen litt snacks med arrangører, rekorder og vinnere fra tidligere år.

  Barentsmestere

2001-2017

 

   HERRER

 

       Senior

     Allround

2001  Geir Hestad, Norge

2002  Ragnvald Næss, Norge

2003  Ragnvald Næss, Norge

2004  Kent Robin Johannessen, Norge

2005  Ragnvald Næss, Norge

2006  Aleksej Gusak, Russland

2007  Aleksej Gusak, Russland

2008  Ragnvald Næss, Norge

2009  Geir Hestad, Norge

2010  Niko Räsänen, Finland

2011  Niko Räsänen, Finland

2012  Sorgej Sorokin, Russland

2013  Ilya Korpusov, Russland

2014  Sergej Zykin, Russland

2015  Avlyst

2016  Ilya Korpusov, Russland

2017  Jevgenij Tsjiganov, Russland

2018  

 

 

        Sprint

2001  Pertti Kiiskinen, Finland

2002  Kyrre Wisløff, Norge

2003  Pertti Kiiskinen, Finland

2004  Geir Hestad, Norge

2005  Pertti Kiiskinen, Finland

2006  Dmitrij Demjanishin, Russland

2007  Pertti Kiiskinen, Finland

2008  Simen Høybakk, Norge

2009  Simen Høybakk, Norge

2010  Joonas Vesterlund, Finland

2011  Juho Jääskeläinen, Finland

2012  Ilja Korbusov, Russland

2013  Joonas Vesterlund, Finland

2014  Dmitrij Bondarenko, Russland

2015  Avlyst

2016  Frode Bartholdsen, Norge

2017  Ilya Korpusov, Russland

 

 

     Junior A

2001  Ingen deltakere

2002  Ivan Jurtsjiljuk, Russland

2003  Ivan Jurtsjiljuk, Russland

2004  Ivan Gratsjev, Russland

2005  Evgenij Zhiganov, Russland

2006  Vladislav Smirnov, Russland

2007  Niko Räsänen, Finland

2008  Hans Kr. Smedsrød, Norge

2009  Kent-Are Martinussen, Norge

2010  Ilja Korbusov, Russland

2011  Øystein Akselsen, Norge

2012  Oimitrij Tarkovskij, Russland

2013  Roman Vandzhala, Russland

2014  Gabriel Hofstra, Norge

2015  Avlyst

2016  Stian Førde, Norge

2017  Dmitrij Zykin, Russland

 

 

      Junior B

2001  Frode Bartholdsen, Norge

2002  Frode Bartholdsen, Norge

2003  Aleksej Gusak, Russland

2004  Alexey Ivanov, Russland

2005  Evgenij Mironov, Russland

2006  Simen Høybakk, Norge

2007  Simen Høybakk, Norge

2008  Kent-Are Martinussen, Norge

2009  Ilje Korbusov, Russland

2010  Matti Yli-Ojanperä, Finland

2011  Roman Vandzhala, Russland

2012  Roman Vandzhala, Russland

2013  Gabriel Hofstra, Norge

2014  Stian Førde, Norge

2015  Avlyst

2016  Simon Eliseussen, Norge

Det er ikke avviklet junior B- og C-klasser etter 2016

 

 

      Junior C

2001  Aleksander Ovdin, Russland

2002  Odd Magne Fagerland, Norge

2003  Vladislav Smirnov, Russland

2004  Dmitrij Fedotov, Russland

2005  Sergej Afanasyev, Russland

2006  Sergej Afanasyev, Russland

2007  Øystein Aslaksen, Norge

2008  Matti Yli- Ojanperä, Finland

2009  Kasperi Kivistö, Finland

2010  Olav-Johan Brækkan, Norge

2011  Roman Oreshin, Russland

2012  Roman Oreshin, Russland

2013  Øyvind Pedersen, Norge

2014  Simon Eliseussen, Norge

2015  Avlyst

2016  Dmitrij Zykin, Russland

 

 

 

  KVINNER

 

      Senior

2001  Mari Moisala, Finland

2002  Mari Moisala, Finland

2003  Elisabeth Th. Lind, Norge

2004  Elisabeth Th. Lind, Norge

2005  Irina Samarina, Russland

2006  Elena Kurbatova, Russland

2007  Ljudmila Mikhajlova, Russland

2008  Ljudmila Mikhajlova, Russland

2009  Aleksandra Mikhajlova, Russland

2010  Jenni Kukkonen, Finland

2011  Jelena Bakalova, Russland

2012  Ksenija Jasjenkina, Russland

2013  Greta Tollefsen, Norge

2014  Ingen deltakere

2015  Avlyst

2016  Iana Rykova, Russland

2017  Greta Tollefsen, Norge

 

 

     Junior A

2001  Hanna Kaise Lempinen, Finland

2002  Elisabeth Th. Lind, Norge

2003  Ingen deltakere

2004  Elena Kurbatova, Russland

2005  Aleksandra Kheykonen, Russland

2006  Aleksandra Mikhajlova, Russland

2007  Aleksandra Zalatova, Russland

2008  Marit Holtet, Norge

2009  Aleksandra Rzjanskaja, Russland

2010  Ksenija Jasjenkina, Russland

2011  Saila Lehtonen, Finland

2012  Alina Ivanina, Russland

2013  Victoria Rykova, Russland

2014  Siv Tone Kristiansen, Norge

2015  Avlyst

2016  Ine Førde, Norge

2017  Tatjana Knjazeva, Russland

 

 

     Junior B

2001  Ingen deltakere

2002  Elena Kurbatova, Russland

2003  Elena Kurbatova, Russland

2004  Ljudmila Mikhajlova, Russland

2005  Nadezhda Sjerbakova, Russland

2006  Nadezhda Aseeva, Russland

2007  Marit Holtet, Norge

2008  Saila Lehtonen, Finland

2009  Jevgenija Surkova, Russland

2010  Jevgenija Surkova, Russland

2011  Alina Ivanina, Russland

2012  Irina Pradko, Russland

2013  Elisabeth Ninotta, Norge

2014  A. Khreptugov, Russland

2015  Avlyst

2016  Synne E. Hangstad, Norge

Det er ikke avviklet junior B- og C-klasser etter 2016

 

 

     Junior C

2001  Sidsel Fredheim Karlsen, Norge

2002  Aleksandra Mikhajlova, Russland

2003  Aleksandra Mikhajlova, Russland

2004  Maija Yli-Ojanperä, Finland

2005  Marit Holtet, Norge

2006  Sonia Glinkina, Russland

2007  Marlene Bjørnsen, Norge

2008  Marlene Bjørnsen, Norge

2009  Alina Ivanina, Russland

2010  Irina Prjadko, Russland

2011  Jelizavjeta Khreptugova, Russland

2012  Jelizavjeta Khreptugova, Russland

2013  Synne Hangstad, Norge

2014  Violetta Arbekova, Russland

2015  Avlyst

2016  Tatiana Kniazeva, Russland

 

 

        Her er 

Barentskampene  

arrangert tidligere

 

2001Alta

2002Oulu

2003Olenegorsk

2004Tromsø

2005Oulu

2006Olenegorsk

2007Harstad

2008Oulu

2009Olenegorsk

2010Harstad

2011Oulu

2012Montsjegorsk

2013Tromsø

2014Montsjegorsk

2015Avlyst

2016Alta

2017Olenegorsk

2018Tromsø

 

Tidligere Barentskampvinnere

 

2001

1. Russland118 poeng

2. Norge  79 poeng

3. Finland  48 poeng

 

2002

1. Russland175 poeng

2. Norge151 poeng

3. Finland  57 poeng

 

2003

1. Russland128 poeng

2. Norge  71 poeng

3. Finland  39 poeng

 

2004

1. Russland193 poeng

2. Norge150 poeng

3. Finland  74 poeng

 

2005

1. Russland200 poeng

2. Norge103 poeng

3. Finland  65 poeng

 

2006

1. Russland240 poeng

2. Norge109 poeng

3. Finland  70 poeng

 

2007

1. Norge656 poeng

2. Russland553 poeng

3. Finland515 poeng

 

2008

1. Norge559 poeng

2. Russland495 poeng

3. Finland405 poeng

 

2009

1. Russland657 poeng

2. Norge643 poeng

3. Finland426 poeng

 

2010

1. Norge 641 poeng

2. Russland613 poeng

3. Finland478 poeng

 

2011 

1. Russland797 poeng

2. Norge708 poeng

3. Finland551 poeng

 

2012

1. Russland897 poeng

2. Norge584

   Finland stilte ikke lag

 

2013

1. Norge789 poeng

2. Russland716 poeng

3. Finland  98 poeng

 

2014 

1. Russland822 poeng

2. Norge666 poeng

   Finland stilte ikke lag

 

2015

Avlyst

 

2016 

1. Russland766 poeng

2. Norge721 poeng

   Finland stilte ikke lag

 

2017 

1. Russland697 poeng

2. Norge470,5 poeng

   Finland stilte ikke lag

 

Barentskamp-

      rekordene

  (uansett klasse)

 

      HERRER

  39.17Dmitrij Demjanishin, RusslandOlenegorsk17. mars2006  Senior

1.21.59Dmitrij Demjanishin, RusslandOlenegorsk17. mars2006  Senior

1.58.76Niko Räsänen, FinlandHarstad30. januar2010  Senior

4.12.41Niko Räsänen, FinlandHarstad30. januar2010  Senior

7.22.56Niko Räsänen, FinlandHarstad31. januar2010  Senior

 

      KVINNER

  44.22Aleksandra Mikhajlova, RusslandOlenegorsk17. mars2006  Jr. A     

1.29.57Alina Ivanina, RusslandMonchegorsk17. mars2012  Jr. A

2.24.57Aleksandra Rzjanskaja, RusslandOlenegorsk  8. mars2009  Jr. A

5.02.41A. Khreptugov, RusslandMonchegorsk16. mars2014  Jr. B

 

 

 

       Barentskampens 

rekordutvikling 2001–2017

 

     Herrer

 

       Senior

 

500 meter

All round

41.8   Geir Hestad NorgeAlta2001

41.77 Pertti Kiiskinen FinlandTromsø2004

39.46Niko RäsänenFinlandHarstad2010

39.36Jevgenij TsjiganovRusslandOlenegorsk2017

 

 

500 meter

Sprint

40.4Pertti KiiskinenFinlandAlta2001

40.38Pertti KiiskinenFinlandOulu2005

39.17Dmitrij DemjanishinRusslandOlenegorsk2006

 

 

1000 meter

1.24.0  Pertti Kiiskinen FinlandAlta2001

1.22.4  Pertti Kiiskinen FinlandAlta2001

1.21.59  Dmitrij Demjanishin RusslandOlenegorsk2006

1.20.22  Dmitrij Demjanishin RusslandOlenegorsk2006

 

 

1500 meter

2.09.0  Geir Hestad​​NorgeAlta2001

1.58.76  Niko RäsänenFinlandHarstad2010

 

 

3000 meter

4.37.1  Geir HestadNorgeAlta2001

4.32.8  Ragnvald NæssNorgeOulu2002

4.25.80  Kent Robin JohannessenNorgeTromsø2004

4.12.41  Niko RäsänenFinlandHarstad2010

 

 

5000 meter

8.06.5  Geir HestadNorgeAlta2001

7.52.1  Ragnvald NæssNorgeOulu2002

7.48.26  Kent Robin JohannessenNorgeTromsø2004

7.46.93  Ragnvald NæssNorgeOlenegorsk2009

7.22.56  Niko RäsänenFinlandHarstad2010 

 

 

 

 

Kvinner

 

 Senior

 

500 meter

50.0  Mari MoisalaFinlandAlta2001

49.7  Mari MoisalaFinlandOulu2002

46.8  Elisabeth Th. LindNorgeOlenegorsk2003

45.38  Elena KurbatovaRusslandOlenegorsk2006

44.60  Aleksandra MikhajlovaRusslandOlenegorsk2009 

 

 

1000 meter

1.40.9  Mari MoisalaFinlandAlta2001

1.35.50  Elisabeth Th. LindNorgeTromsø2004

1.35.20  Aleksandra MikhajlovaRusslandOlenegorsk2009

1.33.26  Marit HoltetNorgeHarstad2010

 

 

1500 meter

2.36.8  Mari MoisalaFinlandAlta2001

2.34.1  Elisabeth Th. LindNorgeOlenegorsk2003

2.29.90  Elisabeth Th. LindNorgeTromsø2004

2.29.12  Elena KurbatovaRusslandOlenegorsk2006

2.29.05  Jenni KukkonenFinlandHarstad2010

 

 

3000 meter

5.36.5  Mari MoisalaFinlandAlta2001

5.35.65  Elena KurbatovaRusslandOlenegorsk2006

 

Sliping av skøyter!!

Klubben tilbyr sliping av skøyter for publikum. 

Hockeyskøyter (hulsliping) 50 kr. Lengdeløpsskøyter (håndsliping) 150 kr.

Innlevering av skøyter til sliping hver dag i kafeens åpningstid.

Utlevering mot betaling påfølgende lørdag i kafeen. Beregn 3 dager fra innlevering til avhenting.

 

Sponsorer:

Til startsiden på dnb.no

 

                                                      

Sjøtransport Rotsund AS

 
 

Ishafskraft


 

Følg oss på Facebook!

©2018 Spoortz AS (tidligere 123klubb) leverer totalverktøy for effektiv klubbdrift