Sandnes Ulf

Dommere

Dommere

Dommere oppsatt av Kretsen

For mange serier i ungdomsfotballen så er det kretsen som tildeler dommeroppdrag til de ulike kretsdommerne. Hvor langt ned i alder og nivå det tildeles kretsdommere for dømmingen avhenger av antall tilgjengelige dommere og serieoppsett for hvert år. Det vil normalt bli kommunisert ut hvilke serier (alder og nivå) det tildeles dommere fra kretsen før seriesesongen. Hvis det ikke er tildelt dommer fra kretsen, så er det hjemmelagets lagleder som er ansvarlig for å fremskaffe egnet dommer for dømming av kamp.

I kamper der det er oppsatt dommer fra kretsen (det vil si dommer fra annen klubb), så er det dommeren selv som har ansvar for at dommeregningen er korrekt og tydelig utfylt. Det skal benyttes skjema som heter «Dommerregning breddefotballen» som man finner her: https://www.fotball.no/lov-og-reglement/skjemaer-og-kontrakter/

Viktige punkter som må være utfylt av dommer i dette skjemaet:

  • Navn og Adresse
  • E-post adresse
  • Kontonummer
  • Detaljer om kampen (Kampnummer, Lag, Dato)

Dersom regningen blir levert til lagleder, så skal denne påse at alle punkter er utfylt.

Kretsdommere kan selv sende inn sin regning til klubben (anbefalt). Filen skal da være i pdf-format og sendes til: sandnesulf@sandnesulf.no. Dersom lagleder mottar regningen fra dommer, så skal nevnte punkter sjekkes før den mottas, for å deretter bli signert av lagleder og sendes til samme adresse som over. Utbetaling vil normalt skje i løpet av 14 dager etter mottatt korrekt utfylt dommerregning. NB! Kretsdommere skal ikke betales kontant og det skal ikke legges ut kostnader fra laget, all håndtering av dommerregninger gjøres av klubben. Hvis det er spørsmål rundt dommere og oppgjør, så henvises det til dommerkonsulenten i kretsen.

 

Klubbdommere i Sandnes Ulf

Klubbens egen dommerkoordinator er Sander Boye Eikeland som kan kontaktes på mail: sander@lyse.net  mobil: 47760599

I vedlagte liste finner dere en oversikt over klubbens ungdomsdommere og rekruttdommere:

 

       
UNGDOMMER
Navn E-post Mobil nummer Kamper
Jonas Finjord Jonas.finjord@lyse.net; Helland@crifo-centura.no 48150297/92206302 5'er og 7'er
Nils Gudmund D. Midtun nils.midtun@gmail.com; devold@lyse.net 94980031 5'er og 7'er
Daniel Sele Haaland daniel.s.haaland@lyse.net 40001466  7'er
Leander Larsen jal@hitecproducts.no 90368655 5'er og 7'er
Noa Haugan Landmark vibeke.landmark@lyse.net 45146066 5'er og 7'er
Eskil Boye Eikeland eskil@lyse.net 41642119 5'er og 7'er
Oskar Harris Oskar.Harris@icloud.com 48243931 5'er og 7'er
Hannan said Hannan.03@hotmail.com 4745913927 5'er og 7'er
Noa Haugan landmark Noalandmark@yahoo.no 45146066 5'er og 7'er
Håvard Skårland runska@statoil.com 94986330 5'er og 7'er
Vegard Skårland runska@statoil.com 95204314 5'er og 7'er
Leander Larsen jal@hitecproducts.no 90368655 5'er og 7'er
Rebecca Angelsen jangels@online.no 98404013 5'er og 7'er
Christoffer Tjessem-Svendsen Christoffer.tjessem@gmail.com 45056683 5'er og 7'er
Vilde Juhl vrj@lyse.net 95557603 5'er og 7'er
David nådland David.naadland@lyse.net.    Linda.aukland@lyse.net 46788583 5'er og 7'er
Khaled khassai Khaled.khassai@hotmail.com 46949318 5'er og 7'er
Marco rettore frode.r.rettore@gmail.com 92205698 5'er og 7'er
Kira Fjelltun Moen fjelltun@gmail.com 98899442 5'er og 7'er
       
UNGDOM / SENIOR      
Navn E-post Mobil nummer Kamper
Jøran Osland jostein.osland@lyse.net 98473957 9'er og 11'er
Sander Boye Eikeland sander@lyse.net 47760599 9'er og 11'er
Fuad Said fuad-00@hotmail.no 41337310 9'er
Elias Barise elias.noor@hotmail.no 92666309 9er
Shpetim Vrenezi shpet_123@hotmail.com 47298789 9'er og 11'er
Jonas Finjord Jonas.finjord@lyse.net; Helland@crifo-centura.no 48150297/92206302 9'er
Henry Le Henry_le15@hotmail.com 40093791 9'er
Thomas Høyvik thomas.hoyvik1@hotmail.com 95757791 9'er
Lars Henrik Aarsheim lhaarsheim@hotmail.no 94144063 9'er

Liste sist oppdatert: 10.05.2017

Ungdomsdommere (13 og 14-åringer) kan kontaktes for dømming av 5er eller 7er kamper (10-12 år). Fint om dere som benytter dere av dette tilbudet varierer litt på hvem dere kontakter på listen, slik at flest mulig får prøve seg som dommer.

Lagleder/trener som benytter seg av klubbdommere leverer ferdig utfylt regning til dommeren (se link under for skjema som skal benyttes). Dommeren vil ta denne med seg til klubbhuset på mandager mellom kl 12-16 og får utbetalt kompensasjon kontant som dekkes av klubben.

Dommerregning for ungdomsdommere

Hvis det er flere ungdommer eller voksne som ønsker å være rekruttdommere, vennligst ta kontakt med Sander.

©2018 Spoortz AS (tidligere 123klubb) leverer totalverktøy for effektiv klubbdrift